metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata       متالورژی دیتا

به لطف خدا،metallurgydata کاملترین و پر بازدیدترین(آمار حقیقی و قابل باز دید)مرجع اطلاعات مواد و متالورژی با بیش از 1300 عنوان ،شامل هزاران متن،کتاب،تصویر،فیلم تخصصی در خدمت شما می باشد.پاسخ به سئوالات و مشاوره رایگان با تجربه20 سال تحقیق و مطالعه در شاخه های مختلف متالورژی.

آماده معرفی طرح ها و واحدهای صنعتی موفق و نو آور بصورت ویدئو و متن در این مجموعه هستیم.

http://kiau.ac.ir/~majidghafouri
09356139741:tel
ghfori@gmail.com
با عرض تقدیر و تشکر از توجه و راهنمایی کلیه علاقمندان
با ctrl+f موضوعات خود را در متالورژی دیتا پیدا کنید

پیامرسان تلگرام: metallurgydata@

بارکد شناسایی آدرس متالورژی
بایگانی
 

محققان دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس با همکاری با 8 موسسه تحقیقاتی دیگر نوعی هواژل سرامیکی بسیار سبک و پایدار تولید کردند که در برابر فشار و حرارت بسیار زیاد مقاوم است.
هواژل نوعی ماده مصنوعی است که در بین مواد جامد کمترین چگالی را دارد. این ماده از ژلی به دست می آید که بخش مایع آن با گاز جایگزین شده است. هواژل ها از دهه 1990 میلادی برای عایق بندی تجهیزات صنعتی کاربرد دارند و برای عایق بندی تجهیزات علمی ناسا در ماموریت کاوشگر مریخ نیز مورد استفاده قرار گرفتند.
 اما ماده جدید محققان در مقایسه با نمونه های قبلی بسیار سبک تر بوده و در برابر امواج حرارت، بسیار پایدارتر است. ترکیب اتمی و ساختار میکروسکوپی منحصر به فرد این ماده قابلیت کشسانی فوق العاده ای را در آن ایجاد کرده است.
 این ماده جدید بر خلاف سایر انواع سرامیک ها در اثر گرما مبسط می شود و انبساط آن در راستایی عمود بر راستای فشار وارد بر سطح ماده ایجاد می شود. در نتیجه این ماده بسیار انعطاف پذیرتر از انواع مواد سرامیکی موجود است. این ماده قادر است به میزان 5 درصد از حجم اولیه فشرده شده و کاملا به حالت اولیه باز گردد. اما سایر هواژل ها باید حداقل تا 20 درصد حجم اولیه فشرده شوند تا بتوانند به طور کامل به حال اولیه بازگردند.
 در آزمایشات اولیه این ماده توانست در شرایطی که سایر مواد سرامیکی را نابود می کنند، به خوبی دوام آورد. این ماده صدها بار در معرض تغییرات شدید و سریع دما بین منفی 198 تا 900 درجه سانتیگراد قرار گرفت. در یک آزمایش این ماده به مدت یک هفته در معرض دمای 1400 درجه سانتیگراد قرار گرفت و پس از این مدت تنها یک درصد از استحکام مکانیکی خود را از دست داد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Science منتشر شده است.