metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata       متالورژی دیتا

به لطف خدا،metallurgydata کاملترین و پر بازدیدترین(آمار حقیقی و قابل باز دید)مرجع اطلاعات مواد و متالورژی با بیش از 1300 عنوان ،شامل هزاران متن،کتاب،تصویر،فیلم تخصصی در خدمت شما می باشد.پاسخ به سئوالات و مشاوره رایگان با تجربه20 سال تحقیق و مطالعه در شاخه های مختلف متالورژی.

آماده معرفی طرح ها و واحدهای صنعتی موفق و نو آور بصورت ویدئو و متن در این مجموعه هستیم.

http://kiau.ac.ir/~majidghafouri
09356139741:tel
ghfori@gmail.com
با عرض تقدیر و تشکر از توجه و راهنمایی کلیه علاقمندان
با ctrl+f موضوعات خود را در متالورژی دیتا پیدا کنید

پیامرسان تلگرام: metallurgydata@

بارکد شناسایی آدرس متالورژی
بایگانی

‍ #جوشکاری قطعات #ناهم_جنس (شیشه و فلز) با استفاده از پالس های لیزری فمتوثانیه ای توسط ناسا

لیزر بسیار سریع که طول پالس‌های آن 100 میلیونم از یک نانوثانیه است می‌تواند انقلابی در روش‌های ساخت و مونتاژ قطعات ناهم‌جنس ایجاد کند. تیمی از فیزیکدانان اپتیک در ناسا، در حال استفاده از لیزرهای فمتوثانیه‌ای هستند و نشان داده‌اند که این فناوری می‌تواند برای اتصال شیشه به مس، شیشه به شیشه، و همچنین ایجاد حفرات به اندازه تار مو در مواد مختلف به کار رود. اکنون، این گروه به دنبال گسترش این فناوری برای جوشکاری شیشه‌هایی مانند سافایر (Sapphire)، زرودور (Zerodur)، و فلزاتی مانند تیتانیم، آلومینیوم و آلیاژهای Kovar و Invar هستند، که کاربرد فراوانی در ساخت تجهیزات فضاپیماها دارند. هدف آن‌ها این است که قطعات بزرگ ساخته شده از این مواد را جوش دهند. علاه بر آن، این گروه در حال بررسی استفاده از این فناوری در ساخت مدارهای مجمتمع فتونیک است که یک فناوری نوظهور می‌باشد و می‌تواند کاربردهای گسترده ای در ارتباطات و نیز ساخت سنسورهای نوری داشته باشد. گرچه این مدارهای فتونیک مشابه با مدارهای مجمتمع الکترونیکی هستند، اما بر روی ترکیبی از مواد شامل سیلیکا و سیلیکون ساخته می‌شوند، و از نور مرئی یا مادون قرمز به جای الکترون‌ها استفاده می‌کنند تا اطلاعات (داده‌ها به شکل صفر و یک) را منتقل کنند.

مهم‌ترین رکن این فناوری، نوع لیزری است که به کار می‌رود. با توجه به پالس‌های بسیار کوتاه- یک کادریلیونم ثانیه- این لیزر بسیار سریع می‌تواند با مواد برهم کنش داشته باشد. انرژی لیزر مادۀ هدف را ذوب نمی‌کند و بدون این که به ماده اطراف حرارتی وارد کند، آن را تبخیر می‌کند. در نتیجه می‌توان با دقت دو ماده را به یکدیگر متصل کرد بدون این که از ماده دیگری مانند اپوکسی استفاده شود. به طور کلی و از طریق روش‌های متداول، نمی‌توان به صورت مسقیم شیشه را به فلز متصل کرد و بایستی و در حالت معمول از اپوکسی استفاده می‌شود که خواص نامطلوبی دارد. از دیگر کاربردهای مهم این لیزر فمتوثانیه‌ای، امکان اچ کردن مسیرهای مایکروسکوپی یا ایجاد موجبر است که مسیر هدایت نور در مدارهای مجتمع فتونیک را کنترل می‌کنند. همچنین این موجبرها می‌توانند در چیپ‌ها و ادوات میکروسیال ایجاد شوند که برای آنالیزهای شیمیایی و خنک کردن ابزار، مورد نیاز هستند.
(در تصویر از چپ به راست، جوشکاری سیلیکا به مس، سیلیکای جوشکاری شده به آلیاژ Invar، و شیشه سافیر متصل شده به آلیاژ Invar مشاهده می شود)

http://s9.picofile.com/file/8343710018/_metallurgydata.jpg