metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata       متالورژی دیتا

به لطف خدا،metallurgydata کاملترین و پر بازدیدترین(آمار حقیقی و قابل باز دید)مرجع اطلاعات مواد و متالورژی با بیش از 1300 عنوان ،شامل هزاران متن،کتاب،تصویر،فیلم تخصصی در خدمت شما می باشد.پاسخ به سئوالات و مشاوره رایگان با تجربه20 سال تحقیق و مطالعه در شاخه های مختلف متالورژی.

آماده معرفی طرح ها و واحدهای صنعتی موفق و نو آور بصورت ویدئو و متن در این مجموعه هستیم.

http://kiau.ac.ir/~majidghafouri
09356139741:tel
ghfori@gmail.com
با عرض تقدیر و تشکر از توجه و راهنمایی کلیه علاقمندان
با ctrl+f موضوعات خود را در متالورژی دیتا پیدا کنید

پیامرسان تلگرام: metallurgydata@

بارکد شناسایی آدرس متالورژی
بایگانی
http://s9.picofile.com/file/8320297226/%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%88_%D8%A2%D9%84%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C%D9%88%D9%85.jpg

نانو مواد آلومینیوم جدید هنگامی که در معرض آب قرار می‌گیرد، هیدروژن تولید می‌شود.خودروسازان برای دستیابی به سوخت پاک، به هیدروژن به عنوان یک منبع اصلی در این راستا نگاه دارند، اما به رغم فراوانی آن در طبیعت، ذخیره و جابجایی حالت گاز این عنصر دشوار است. بنابراین کشف تصادفی این شیوه می‌تواند مشکلات موجود در زمینه نگهداری و جابجایی هیدروژن را چاره کند و به طور بالقوه می‌تواند همه چیز را در صنعت دستخوش تغییر کند.

یک گروه از محققان در حال کار و آزمایش روی نوعی از آلیاژ آلومینیوم در آزمایشگاه "آبردین" بودند که زمانی که روی آن آب ریختند با دیدن حباب‌های تولید شده شگفت زده شدند. این حباب‌ها حاوی هیدروژن بودند که در واکنش آلیاژ آلومینیوم با آب تولید شدند.

از آنجا که این نوع واکنش به طور معمول با آلومینیوم اتفاق نمی افتد، محققان بلافاصله توانایی این آلیاژ آلومینیوم را مشاهده کردند و  یک نسخه پودر نانومواد آلومینیومی تولید کردند که واکنش پذیری بسیار بالایی به آب و هر چیز دیگری همراه با آب دارد.

"آنیت گیری" فیزیکدان و یکی از اعضای گروه محققان می‌گوید: همه ما به عنوان یک تیم از وقوع این اتفاق خوب بسیار هیجان زده شدیم و به وجد آمده بودیم.

هیجان زدگی این تیم جای تعجب ندارد، چرا که احتمالا راه حلی برای یک مشکل که بشر چندین دهه با آن دست به گریبان است، یافته‌اند.

همانطور که قبلا ذکر شد، محققان در حال کار بر روی چیز دیگری بودند که به صورت اتفاقی روش تولید هیدروژن از این آلیاژ آلومینیوم را کشف کردند.

تیم انتظار داشت که ریختن آب روی آلومینیوم، آن را فقط به صورت معمول اکسید کند، اما هنگامی که واکنش نشان داد، آنها را مبهوت کرد. پس از انجام آزمایش‌های بیشتر، آنها کشف کردند که این واکنش نادر، در واقع تقسیم یک اکسیژن و دو هیدروژن از آب است.

"اسکات گرندال" مهندس مواد و سرپرست تیم تحقیقاتی توضیح داد: آنچه ما کشف کرده‌ایم یک مکانیسم برای هیدرولیز سریع و خود به خود آب است.

آنچه که این کشف را هیجان انگیزتر کرده این است که برای انجام چنین واکنش‌هایی معمولا وجود یک کاتالیست ضروری است. از آنجایی که برخی از کاتالیست‌ها سمی هستند، بنابراین در بیرون از آزمایشگاه قابل اجرا نیستند. اما با این حال، آلیاژ آلومینیومی که این گروه تولید کردند برای انجام واکنش نیازی به کاتالیست ندارد.

همچنین این واکنش بسیار سریع اتفاق می‌افتد و می‌تواند انرژی کافی برای فعالیت تجهیزات الکتریکی تولید کند. در واقع "گرندال" گفت که یک کیلوگرم از پودر نانو مواد تولیدی آنها قادر به تولید 220 کیلو وات برق در حدود تنها 3 دقیقه است.

آمار و ارقامی که این تیم از عملکرد کشف تصادفی‌شان منتشر کرده‌اند به مراتب بهتر از عملکرد محصولات بهینه‌ای است سالها صرف تحقیق و تولید و توسعه‌شان شده است.

نانو مواد آلومینیومی می‌تواند پایانی باشد به انتظار سازندگان خودرو که چشم به راه سوخت هیدروژنی هستند، اما قبل از آن، تیم تحقیقاتی به دنبال راه‌هایی برای استفاده از کشف خود برای کمک به نیروهای نظامی، به ویژه تیم‌های بازسازی است که برای تجهیزات خود به انرژی نیاز دارند.

"گیری" گفت: ما اینجا کار می‌کنیم تا به سربازان کمک کنیم. این تنها هدف ما است. این مواد که ما توسعه داده‌ایم برای این کار استفاده خواهد شد.

این تیم به دنبال ثبت اختراع نانو مواد خود است و همچنین آزمایشات خود را در خارج از آزمایشگاه دنبال خواهد کرد. آنها همچنین با پیشنهادهایی برای استفاده‌های دیگر از این نانو ماده مانند چاپ سه بعدی و ساخت هواپیماهای کوچک که سوخت خود را تامین می‌کنند و ربات‌های زمینی که برای ماموریت‌های جمع‌آوری اطلاعات فرستاده می‌شوند، مواجه شده‌اند.