metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata       متالورژی دیتا

به لطف خدا،metallurgydata کاملترین و پر بازدیدترین(آمار حقیقی و قابل باز دید)مرجع اطلاعات مواد و متالورژی با بیش از 1200 عنوان ،شامل هزاران متن،کتاب،تصویر،فیلم تخصصی در خدمت شما می باشد.پاسخ به سئوالات و مشاوره رایگان با تجربه20 سال تحقیق و مطالعه در شاخه های مختلف متالورژی.
http://kiau.ac.ir/~majidghafouri
09356139741:tel
ghfori@gmail.com
با عرض تقدیر و تشکر از توجه و راهنمایی کلیه علاقمندان
با ctrl+f موضوعات خود را در متالورژی دیتا پیدا کنید

پیامرسان تلگرام: metallurgydata@

بارکد شناسایی آدرس متالورژی
بایگانی

دانشمندان موفق به ذخیره‌سازی اطلاعات در یک اتم شدند✨💥⚙️☄️


http://s9.picofile.com/file/8290985992/photo_2017_04_03_09_24_24.jpg
اتم‌هایی از یک عنصر زمینی نادر موسوم به هولمیم را در بر می‌گیرد. فیزیک‌دانان حاضر در مرکز تحقیقاتی IBM در کالیفرنیا، دریافتند زمانی که اتم‌های هولمیم روی یک سطح مشخص ساخته‌شده از اکسید منیزیم قرار می‌گیرند، به‌طور طبیعی خود را با قطب‌های مغناطیسی شمال و جنوب هم‌جهت می‌کنند و دقیقاً بالا یا پایین را نشان می‌دهند. آن‌ها این کار را در یک موقعیت کاملاً ثابت انجام می‌دهند. به‌علاوه، محققان می‌توانند اتم‌ها را از طریق دادن انرژی به‌وسیله‌ی یک میکروسکوپ تونلی روبشی به حرکت درآورند که دارای سوزنی با سری به‌اندازه‌ی عرض یک اتم است.

این آزمایش نحوه‌ی کارکرد دیسک آهنربایی یک درایو سخت را شبیه‌سازی می‌کند. مگنت‌های ریز موجود روی این دیسک‌ها بالا و پایین را نشان می‌دهند و این جهت‌گیری، اطلاعات باینری صفر و یک را منتقل می‌کند. هرچند بیت‌های اطلاعات روی درایوهای سخت، از نظر فیزیکی به‌مراتب بزرگ‌تر هستند؛ آن‌ها از ۱۰۰ هزار تا یک میلیون اتم تشکیل شده‌اند. بیت‌های آزمایش IBM بسیار ریز هستند.

این آزمایش نشان می‌دهد که آن‌ها می‌توانند یک بیت داده را داخل تنها یک اتم ذخیره کنند.
شما می‌توانید یک اتم را به‌عنوان پروانه‌ای کوچک در نظر بگیرید. اتم یادشده به خودی خود، بدن این حشره محسوب می‌شود و میدان مغناطیسی آن، بال‌های پروانه را تشکیل می‌دهد. موقعیت این اتم (همراه با قطب شمال میدان مغناطیسی آن در بالا یا پایین) نمایانگر اطلاعات صفر و یک است.

اگر این نوع از فناوری به تولید انبوه برسد، ازنظر تئوری می‌تواند ۸۰ هزار گیگابایت اطلاعات را در تنها یک اینچ مربع ذخیره‌سازی کند. به‌عبارت‌دیگر، یک وسیله‌ی الکترونیکی با ابعاد یک کارت اعتباری می‌تواند ۳۵ میلیون قطعه‌ی موسیقی را در داخل خود ذخیره کند. لوتز می‌گوید این اتم‌ها می‌توانند در فاصله‌ی یک نانومتری یکدیگر و بدون تداخل در کار هم قرار بگیرند؛ به این معنی که آن‌ها می‌توانند کاملاً فشرده و متراکم شوند.

اما این فناوری به‌زودی به تلفن‌های هوشمند شما راه نخواهد یافت. این آزمایش برای شروع، نیازمند یک درجه حرارت بسیار بسیار پایین نظیر ۱ کلوین است. این درجه حرارت می‌تواند سردتر از دمای منفی ۲۶۸ درجه‌ی سانتی‌گراد باشد. رسیدن به این برودت، کاری بسیار انرژی‌بَر است و در زمینه‌ ذخیره‌سازی اطلاعات، کاربردی نیست.

هیچ راه مستقیمی برای محقق ساختن این دستگاه وجود ندارد؛ اما دانشمندان در حال استفاده از ابزارها و درک چگونگی انجام کارها در مقیاس اتم‌ها در آینده و در زمان ساخت دستگاه‌هایی در این ابعاد هستند. ما در حال تحقیق بیشتر هستیم. دسترسی به چنین اتم‌هایی در این تحقیق به‌مانند کشف یک قاره‌ی جدید است.

کانال تلگرام دانش
🆔 @metallurgydata