metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata متالورژی دیتا

متالورژی،نانو،ریخته گری،مدلسازی،جوشکاری،فرج،متالوگرافی،بیومتریال،ایمنی صنعتی،استخراج،عملیات حرارتی،فلزات،مهندسی مواد،خوردگی،دیرگداز

metallurgydata       متالورژی دیتا

به لطف خدا،metallurgydata کاملترین و پر بازدیدترین(آمار حقیقی و قابل باز دید)مرجع اطلاعات مواد و متالورژی با بیش از 1200 عنوان ،شامل هزاران متن،کتاب،تصویر،فیلم تخصصی در خدمت شما می باشد.پاسخ به سئوالات و مشاوره رایگان با تجربه20 سال تحقیق و مطالعه در شاخه های مختلف متالورژی.
http://kiau.ac.ir/~majidghafouri
09356139741:tel
ghfori@gmail.com
با عرض تقدیر و تشکر از توجه و راهنمایی کلیه علاقمندان
با ctrl+f موضوعات خود را در متالورژی دیتا پیدا کنید

پیامرسان تلگرام: metallurgydata@

بارکد شناسایی آدرس متالورژی
بایگانی

لینک دانلود فیلم ریخته گری طلا گریز از مرکز دقیق (25 مگابایت)

لینک دانلود فیلم خروج سیلندر ریخته گری طلا(19 مگابایت)

لینک دانلود فیلم تخلیه قطعات ریخته گری شده طلا(19 مگابایت)


همانگونه که در مطالب و فیلم های قبل ارائه گردید یکی ازمصارف روش های ریخته گری گریز از مرکز و ریخته گری دقیق در طلا سازی می باشد.
1- در این روش ابتدا مدل ، سپس قالب لاستیکی و بعد از آن موم زنی یا همان تزریق موم به قالب لاستیکی و تهیه خوشه مدل و سیستم راهگاهی اجرا می شود.
2- خوشه مدل و سیستم راهگاهی در استوانه فلزی یا همان سیلندر قرار می گیرد و بعد از ریخته دوغاب گچ نسوز روی آن توسط ویبره یا وکیوم حباب زدایی ومی شود تا سطح کار تمیز درآید.
3- سیلندرقالب در کوره کاملا پخته و تادمای حدود 1000 درجه سانتیگراد پیش گرم می شود و سپس در دستگاه وکیوم یا گریز از مرکز قرار می گیرد و توسط یکی از نیرو های اعمالی(خلا یا گریز از مرکز) مذاب طلای تهیه شده در آن وارد و تمام قسمت های نازک و حساس  پر می شود.
4- پس از انجماد کامل سیلندر در آب فرو برده می شود تا در اثر شک حرارتی کاملا خرد شده و قطعه از آن خارج شود.
5- پس از اسید شویی و فرچه زنی عملیات مکانیکی و ماشین کاری و پرداخت و آبکاری و ... روی محصول اجرا می شود.